Ловачки савез Централне Србије - ЛСЦС - Новости: АКТИВНОСТИ ЛОВАЦА ПРЕД НАСТУПАЈУЋУ ЛОВНУ ГОДИНУ
Навигација
 
ЛСЦС
Ловачки савез Централне Србије
 
Ловачки ГЛАСНИК
Lovački GLASNIK
 
Рекламе
LOVAČKA KOMORA SRBIJE

LOVAČKI PORTAL SRBIJE

Lovačko udruženje >Šumadija< - Kragujevac

Lovačko udruženje >Kraljevo< - Kraljevo

Lovačko udruženje >Kruševac< - Kruševac

Lovačko udruženje >Beljanica< - Resavica

Lovačko udruženje >Vrhovi< - Sjenica

Lovačko udruženje >Dragačevo< - Guča

Lovačko udruženje >Paraćin< - Paraćin

Lovačko udruženje  "Vladan Milošević" - Knić

Lovačko udruženje "Karađorđe" - Topola

Lovačko udruženje "Srebrnica" - Stragari

Magazin Predator

Domen za Lovačka udruženja

INTERMAKER
 

АКТИВНОСТИ ЛОВАЦА ПРЕД НАСТУПАЈУЋУ ЛОВНУ ГОДИНУ

Prebrojavanje     Нова ловна година за ловце са територије Централне Србије почиње 01. априла 2014. године. У наступајућем периоду, у фебруару и марту, ловци морају спровести неке од врло важних и одговорних послова на основу којих ће се одредити начин газдовања у наредној ловној години, мере гајења и заштите дивљачи и, на крају, и обим одстрела свих ловних врста.

 

     Један од најважнијих послова је свакако пребројавање дивљачи. Ловци у организованим акцијама редовно спроводе контролу терена и врше евидентирање матичних фондова дивљачи, односно броја, старосне, полне и троифејне структуре оних јединки које су изашле из зимског периода и које ће учествовати у периоду репродукције. Само успешно спроведено бројање дивљачи моћи ће да гарантује газдовање популацијама ловних врста дивљачи на прави начин, без угрожавања опстанка сваке појединачне врсте.


     Наставља се редовна зимска прихрана ситне и крупне дивљачи, као и њена здравствена заштита, да би се осигурало да дивљач у најбољој кондицији дочека период репродукције и да дâ квалитетно потомство. Поред овога, у току су припреме земљишта на коме ће бити подигнути усеви пољопривредних култура намењених за исхрану дивљачи у наредној ловној години.


     Такође, ловци, нарочито у фебруару и марту, кроз организоване акције, утичу на смањење бројности предатора, првенствено лисице, шакала и вука, односно одржавање њихових популација на оптималном нивоу, да остале врсте дивљачи не би биле угрожене у периоду репродукције.

Само на прави начин спроведене, ове активности могу дугорочно да доведу до побољшања квалитета и квантитета свих гајених врста дивљачи, а тиме и развоја ловства на територији Централне Србије.